York YMCA Aquatic Club                           3/8/2020 - 5:24 PM
2020 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/6/2020 to 3/8/2020
         2019 YMCA Central District Swimming Championships          
MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - 
 
 Event 308  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Luke Stine             17 BAY-MA              50.32      52.53  
  2 Daniel Gordon          16 York Y-MA           53.11      53.15  
  3 Patrick Gilhool        15 Stars-MA            53.66      53.58  
  4 Tyler Distenfeld       17 WSY-MA              56.37      54.01  
  5 Owen Miller            17 UPY-MA              56.92      54.23  
  6 Aidan McMillen         16 CC-MA               54.43      54.63  
  6 Colten Bennett         17 BAY-MA              55.70      54.63  
  8 Gavin Guckavan         15 WSY-MA              54.85      54.82  
  9 Justin Oliver          16 Pocono Piranhas-    54.17      55.65  
 10 Nathan Sponenberg      17 BAY-MA              56.99      55.67  
 11 Ethan Wang             15 York Y-MA           55.97      56.34  
 12 Gannon Schwalm         16 York Y-MA           56.16      56.80  
 13 Diego Gonzalez         16 CC-MA               58.53      57.94  
 14 Adam Smith             16 WBY-MA            1:02.58      59.11  
 15 Thomas Haynos          16 GSVY-MA           1:00.57      59.13  
 16 Collin Leve            16 SCAY-MA             57.00      59.15  
 17 Noah Collier           15 WAY-MA              58.75      59.17  
 18 Nick Shelly            15 WSY-MA              56.76      59.43  
 19 Andrew Jackson         16 CC-MA               59.50      59.66  
 20 James Hayward          18 HAY-MA            1:00.30      59.69  
 21 Evan Hamm              15 East Lyco Eels    1:03.13    1:00.26  
 22 Benjamin Service       17 Stars-MA          1:01.92    1:00.44  
 23 Derek Hughes           17 Lock Haven YMCA   1:00.69    1:01.29  
 24 Brian Cunningham       15 WSY-MA            1:02.73    1:01.33  
 25 Robert Holderith       15 Pocono Piranhas-  1:02.07    1:01.75  
 26 Kyle Miller            15 York Y-MA         1:04.05    1:02.28  
 27 Liam Leonard           15 FAY-MA            1:04.51    1:03.03  
 28 Landon Corbin          17 East Lyco Eels    1:02.92    1:03.48  
 29 Matthew Dinh           17 WBY-MA            1:02.25    1:03.50  
 30 Spencer Toth           16 HAY-MA            1:04.07    1:03.79  
 31 John Jones             18 Stars-MA          1:03.63    1:04.30