York YMCA Aquatic Club                                 8/23/2020 - 7:37 PM
              Prelim final Tri meet - 8/21/2020 to 8/23/2020               
                                MA 2045 AP                                 
 
 Event 30  Boys 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Lutter, Sam A    18 York Y            1:58.74    1:56.90         20  
                 25.55        55.72 (30.17)
        1:26.10 (30.38)     1:56.90 (30.80)
  2 Kim, Stanley T   16 PAY               2:02.50    2:00.37         17  
                 26.08        56.29 (30.21)
        1:28.37 (32.08)     2:00.37 (32.00)
  3 Welker, Nathan   15 York Y            2:03.31    2:00.74         16  
                 26.46        57.41 (30.95)
        1:29.10 (31.69)     2:00.74 (31.64)
  4 Schwalm, Gannon  16 York Y            2:10.95    2:06.39         15  
                 27.59        59.22 (31.63)
        1:32.53 (33.31)     2:06.39 (33.86)
  5 Fatta, Kaden L   13 York Y            2:11.74    2:07.79         14  
                 28.36      1:00.17 (31.81)
        1:33.34 (33.17)     2:07.79 (34.45)
  6 Wright, Tyler J  14 York Y            2:18.52    2:15.25         13  
                 31.04      1:04.58 (33.54)
        1:39.96 (35.38)     2:15.25 (35.29)
  7 Sadowski, Blais  13 PAY               2:20.11    2:15.46         12  
                 29.23      1:03.22 (33.99)
        1:39.29 (36.07)     2:15.46 (36.17)
  8 O'Leary, Michae  14 York Y            2:23.17    2:22.33         11  
                 30.82      1:06.24 (35.42)
        1:44.00 (37.76)     2:22.33 (38.33)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Thomas, Riley M  17 York Y            1:59.21                   
                 26.28        57.23 (30.95)
        1:28.04 (30.81)     1:59.21 (31.17)
  4 Fatta, Tanner J  17 York Y            2:03.28                   
                 26.55        57.75 (31.20)
        1:30.03 (32.28)     2:03.28 (33.25)
  6 Florio, Paul J   16 PAY               2:07.03                   
                 27.77        59.66 (31.89)
        1:33.38 (33.72)     2:07.03 (33.65)
 12 Ferenz, Tyler J  13 PAY               2:24.42                   
                 31.09      1:07.41 (36.32)
        1:45.32 (37.91)     2:24.42 (39.10)
 -- Ferenz, Matthew  14 PAY                   NS                    
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 30                  
 
  1. York YMCA Swimming               1215   2. Phoenixville YMCA Swim Team       434
  3. Upper Main Line YMCA              130