York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 2  Boys 9-10 100 Yard IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 McCallister, Prince K  10 North Baltimore   1:15.62    1:13.91   20  
                 34.39      1:13.91 (39.52)
  2 Burkhart, Jude J        9 North Baltimore   1:22.36    1:16.05   17  
                 34.79      1:16.05 (41.26)
  3 Diehl, Sean M          10 York Y                 NT    1:16.20   16  
                 34.10      1:16.20 (42.10)
  4 Maclennan, Sidney I     9 York Y            1:18.95    1:20.42   15  
                 37.40      1:20.42 (43.02)
  5 Hart, Matt W           10 North Baltimore   1:29.12    1:20.65   14  
                 36.87      1:20.65 (43.78)
  6 Wade, Mason L           9 North Baltimore   1:28.91    1:23.45   13  
                 40.52      1:23.45 (42.93)
  7 Miller, Max            10 PAY               1:30.35    1:23.65   12  
                 38.66      1:23.65 (44.99)
  8 Luzar, Oliver J        10 North Baltimore   1:27.51    1:24.15   11  
                 41.99      1:24.15 (42.16)
  9 Patel, Sahil D         10 PAY               1:31.55    1:29.80    9  
                 44.76      1:29.80 (45.04)
 10 Alsulttani, Yazen H    10 LANY              1:33.87    1:29.82    7  
                 41.46      1:29.82 (48.36)
 11 Brownell, Colin J      10 NAAC              1:33.05    1:30.18    6  
                 44.24      1:30.18 (45.94)
 12 Bourke, Lucian H       10 NAAC              1:40.37    1:34.15    2.5
 12 Murray, Ian J           9 North Baltimore   1:45.11    1:34.15    2.5
                 44.30      1:34.15 (49.85)
 14 Gapaz, Grey G          10 North Baltimore   1:37.93    1:35.67  
                 46.11      1:35.67 (49.56)
 15 Adair, Austin T        10 PAY               1:38.16    1:37.78  
                 41.44      1:37.78 (56.34)
 16 Cregan, Grey A         10 NAAC                   NT    1:39.11  
 17 Uhlig, Gavin H         10 North Baltimore        NT    1:39.72  
                 48.74      1:39.72 (50.98)
 18 Gendell, Beau C        10 NAAC              1:41.25    1:41.17  
                 46.63      1:41.17 (54.54)
 19 Layton, Gavin A        10 North Baltimore   1:44.02    1:47.52  
                 50.43      1:47.52 (57.09)
 20 Smith, Lucas J         10 NAAC              1:46.76    1:48.77  
                 53.10      1:48.77 (55.67)
 21 Wainscott, Colten E    10 NAAC                   NT    1:56.26  
 22 Stepanoff, Zac         10 NAAC                   NT    2:06.60  
                 57.34    2:06.60 (1:09.26)
 23 Milman, Max A           9 North Baltimore   2:14.90    2:12.64  
               1:11.00    2:12.64 (1:01.64)
 -- Smith, Colton C         9 NAAC                   NT         DQ  
                 51.14           DQ (51.74)
 -- Fisher, Shawn P         9 North Baltimore        NT         DQ  
                 51.09         DQ (1:13.80)
 -- Sivak, Matthew E        9 North Baltimore   2:03.35         DQ  
                 44.20           DQ (55.54)
 -- Urlock, Max C           9 NAAC                   NT         DQ  
                 48.45         DQ (1:00.66)
 -- Zinn, Erick A          10 PAY                    NT         DQ  
                 45.28           DQ (49.23)
 
                  Men - Team Rankings - Through Event 2                  
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     77.5   2. York YMCA Swimming                 31
  3. Phoenixville YMCA Swim Team        21   4. Naval Academy Aquatic Club        8.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin      7