York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 14  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Burkhart, Jude J        9 North Baltimore   1:12.97    1:05.47   20  
                 31.04      1:05.47 (34.43)
  2 Diehl, Sean M          10 York Y                 NT    1:07.08   17  
                 31.66      1:07.08 (35.42)
  3 Luzar, Oliver J        10 North Baltimore   1:14.57    1:09.60   16  
                 34.86      1:09.60 (34.74)
  4 Capoferri, Zachary R   10 LANY              1:10.70    1:11.91   15  
                 33.51      1:11.91 (38.40)
  5 Maclennan, Sidney I     9 York Y            1:16.42    1:12.34   14  
                 34.73      1:12.34 (37.61)
  6 Miller, Max            10 PAY               1:13.26    1:13.12   13  
                 16.86      1:13.12 (56.26)
  7 Hart, Matt W           10 North Baltimore   1:19.49    1:13.88   12  
                 36.28      1:13.88 (37.60)
  8 Wade, Mason L           9 North Baltimore   1:14.15    1:15.65   11  
                 35.92      1:15.65 (39.73)
  9 Alsulttani, Yazen H    10 LANY                   NT    1:19.26    9  
                 35.92      1:19.26 (43.34)
 10 Murray, Ian J           9 North Baltimore   1:24.43    1:20.90    7  
                 37.74      1:20.90 (43.16)
 11 Adair, Austin T        10 PAY               1:19.02    1:23.65    6  
                 38.60      1:23.65 (45.05)
 12 Uhlig, Gavin H         10 North Baltimore        NT    1:23.82    5  
                 39.33      1:23.82 (44.49)
 13 Gendell, Beau C        10 NAAC              1:22.22    1:25.36  
                 38.68      1:25.36 (46.68)
 14 Zinn, Erick A          10 PAY               1:30.04    1:26.50  
                 40.58      1:26.50 (45.92)
 15 Urlock, Max C           9 NAAC                   NT    1:27.54  
                 40.09      1:27.54 (47.45)
 16 Cregan, Grey A         10 NAAC              1:34.68    1:29.38  
                 43.39      1:29.38 (45.99)
 17 Gapaz, Grey G          10 North Baltimore   1:32.38    1:29.87  
                 43.28      1:29.87 (46.59)
 18 Layton, Gavin A        10 North Baltimore   1:29.21    1:29.99  
                 43.14      1:29.99 (46.85)
 19 Sivak, Matthew E        9 North Baltimore   1:36.05    1:31.29  
                 42.02      1:31.29 (49.27)
 20 Smith, Colton C         9 NAAC                   NT    1:31.81  
                 41.15      1:31.81 (50.66)
 21 Nebre, Kristopher F     9 North Baltimore   1:49.12    1:35.11  
                 44.70      1:35.11 (50.41)
 22 Wainscott, Colten E    10 NAAC              1:40.24    1:37.18  
                 46.68      1:37.18 (50.50)
 23 Stepanoff, Zac         10 NAAC                   NT    1:41.39  
                 46.65      1:41.39 (54.74)
 24 Smith, Lucas J         10 NAAC              1:33.86    1:42.43  
                 48.85      1:42.43 (53.58)
 25 Fisher, Shawn P         9 North Baltimore        NT    1:50.20  
                 47.35    1:50.20 (1:02.85)
 26 Milman, Max A           9 North Baltimore   1:52.90    1:53.93  
                 15.57    1:53.93 (1:38.36)
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 14                  
 
  1. North Baltimore Aquatic Club    411.5   2. Phoenixville YMCA Swim Team       144
  3. York YMCA Swimming                142   4. Naval Academy Aquatic Club       83.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin     62