York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 22  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Diehl, Sean M          10 York Y                 NT    1:13.75   20  
                 35.30      1:13.75 (38.45)
  2 Burkhart, Jude J        9 North Baltimore   1:20.67    1:15.54   17  
                 37.38      1:15.54 (38.16)
  3 McCallister, Prince K  10 North Baltimore   1:21.82    1:18.45   16  
                 37.71      1:18.45 (40.74)
  4 Maclennan, Sidney I     9 York Y            1:20.00    1:19.81   15  
                 38.57      1:19.81 (41.24)
  5 Hart, Matt W           10 North Baltimore   1:29.92    1:23.13   14  
  6 Capoferri, Zachary R   10 LANY              1:24.28    1:25.02   13  
                 42.07      1:25.02 (42.95)
  7 Wade, Mason L           9 North Baltimore   1:31.17    1:25.57   12  
                 42.40      1:25.57 (43.17)
  8 Luzar, Oliver J        10 North Baltimore   1:26.39    1:25.64   11  
                 42.04      1:25.64 (43.60)
  9 Miller, Max            10 PAY               1:24.58    1:26.36    9  
                 42.31      1:26.36 (44.05)
 10 Patel, Sahil D         10 PAY               1:29.79    1:29.00    7  
                 43.79      1:29.00 (45.21)
 11 Murray, Ian J           9 North Baltimore   1:43.65    1:32.30    6  
                 45.81      1:32.30 (46.49)
 12 Brownell, Colin J      10 NAAC                   NT    1:35.00    5  
                 46.02      1:35.00 (48.98)
 13 Gapaz, Grey G          10 North Baltimore   1:39.32    1:35.99  
               1:36.18          1:35.99 ( )
 14 Gendell, Beau C        10 NAAC                   NT    1:36.47  
                 46.43      1:36.47 (50.04)
 15 Uhlig, Gavin H         10 North Baltimore        NT    1:36.73  
                 46.82      1:36.73 (49.91)
 16 Sivak, Matthew E        9 North Baltimore        NT    1:36.96  
                 46.66      1:36.96 (50.30)
 17 Adair, Austin T        10 PAY               1:34.99    1:38.95  
                 47.93      1:38.95 (51.02)
 18 Nebre, Kristopher F     9 North Baltimore   2:07.78    1:40.76  
                 48.80      1:40.76 (51.96)
 19 Bourke, Lucian H       10 NAAC              1:39.90    1:42.00  
                 49.06      1:42.00 (52.94)
 20 Zinn, Erick A          10 PAY                    NT    1:45.44  
                 52.00      1:45.44 (53.44)
 21 Smith, Lucas J         10 NAAC              1:49.74    1:47.91  
                 52.45      1:47.91 (55.46)
 22 Wainscott, Colten E    10 NAAC                   NT    1:51.35  
                 53.11      1:51.35 (58.24)
 23 Fisher, Shawn P         9 North Baltimore        NT    1:54.71  
                 54.87      1:54.71 (59.84)
 24 Cregan, Grey A         10 NAAC                   NT    1:55.28  
                 56.31      1:55.28 (58.97)
 25 Milman, Max A           9 North Baltimore   2:20.44    2:17.19  
               1:08.48    2:17.19 (1:08.71)
 -- Urlock, Max C           9 NAAC                   NT         DQ  
                 50.90           DQ (55.81)
 -- Layton, Gavin A        10 North Baltimore   1:34.73         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 22                  
 
  1. North Baltimore Aquatic Club    676.5   2. Phoenixville YMCA Swim Team       283
  3. York YMCA Swimming                215   4. Naval Academy Aquatic Club      143.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    105