York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 30  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 North Baltimore  'A'                1:46.98    1:42.03   40  
     1) Belbot, Spencer D 12          2) Hughes, JD D 12              
     3) Roberts, Justin C 12          4) Branon, Daniel J 12          
                 24.98        52.81 (27.83)
        1:17.91 (25.10)     1:42.03 (24.12)
  2 PAY  'A'                            1:54.43    1:50.88   34  
     1) Yu, Andy J 12                 2) Wan, Derek 11                
     3) Hungarter, Walker H 12        4) Heinzmann, Clayton 12        
                 26.30        53.03 (26.73)
        1:20.87 (27.84)     1:50.88 (30.01)
  3 North Baltimore  'B'                1:59.46    1:52.48   32  
     1) Rowe, Jeffery T 11            2) Morgan, Cole J 11            
     3) Villagomez, Jacob C 12        4) Seavers-Reale, Bennett E 12  
                 28.42        56.20 (27.78)
        1:24.16 (27.96)     1:52.48 (28.32)
  4 NAAC  'A'                           1:56.12    1:56.18   30  
     1) Noordhoorn, Aidan A 11        2) Walker, Rhett K 12           
     3) Mahoney, Brenden J 11         4) Czaja, Leo A 11              
                 29.25        58.94 (29.69)
        1:29.19 (30.25)     1:56.18 (26.99)
  5 York Y  'A'                         1:46.48    1:58.61   28  
     1) Hidalgo, Jomar C 12           2) Ferroni, Max G 12            
     3) Diehl, Sean M 10              4) Caputo, Matteo M 11          
                 24.53        54.19 (29.66)
        1:25.09 (30.90)     1:58.61 (33.52)
  6 North Baltimore  'C'                2:11.77    2:05.57   26  
     1) McQuaid, Brady P 11           2) Spotte, Adler B 11           
     3) Jiang, Sean L 12              4) Chiang, Isaac I 11           
                 31.35      1:04.28 (32.93)
        1:35.31 (31.03)     2:05.57 (30.26)
  7 NAAC  'B'                           2:06.24    2:09.23   24  
     1) Zaidi, Albert Z 11            2) Stafford, Michael E 11       
     3) Slingluff, Alex C 12          4) Rider, Nolan P 11            
                 33.14      1:05.38 (32.24)
        1:37.63 (32.25)     2:09.23 (31.60)
  8 North Baltimore  'D'                2:33.28    2:26.72   22  
     1) Trainor, Caiden C 11          2) Gilkis, David J 11           
     3) Shedwick, Owen C 12           4) Barnett, Jason R 11          
                 36.91      1:15.71 (38.80)
        1:52.09 (36.38)     2:26.72 (34.63)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 30                      
 
  1. North Baltimore Aquatic Club      990   2. Phoenixville YMCA Swim Team     390.5
  3. Naval Academy Aquatic Club      270.5   4. York YMCA Swimming                260
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    105