York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 62  Boys 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y  'A'                         1:22.85    1:26.59   40  
     1) Welker, Nathan W 16           2) Hidalgo, Carlos M 16         
     3) Smolinski, Thomas A 18        4) Wade, Jacob R 16             
                 22.20        43.62 (21.42)
        1:05.33 (21.71)     1:26.59 (21.26)
  2 North Baltimore  'A'                1:28.07    1:27.27   34  
     1) Kamdin, Sam F 17              2) Lakatta, Alex A 17           
     3) Schrepfer, Brody W 16         4) Branon, Ryan M 17            
                 22.26        43.73 (21.47)
        1:06.03 (22.30)     1:27.27 (21.24)
  3 NAAC  'A'                           1:29.51    1:29.63   32  
     1) Rich, Andrew L 17             2) Islam, Azzam S 18            
     3) Rene, Damian C 16             4) Cunningham, Jaydon J 18      
                 22.48        44.23 (21.75)
        1:06.87 (22.64)     1:29.63 (22.76)
  4 NAAC  'B'                           1:33.16    1:32.14   30  
     1) Tilghman, Matthew T 16        2) Bice, Palmer J 15            
     3) Harada, Jack H 16             4) Decker, Nate S 16            
                 23.85        47.05 (23.20)
        1:09.64 (22.59)     1:32.14 (22.50)
  5 York Y  'B'                              NT    1:32.41   28  
     1) Parker, Will P 16             2) Henry, Christian J 15        
     3) Bingaman, Jasen L 18          4) Ferroni, Ethan J 16          
                 23.11        46.68 (23.57)
        1:09.63 (22.95)     1:32.41 (22.78)
  6 North Baltimore  'B'                1:31.67    1:32.77   26  
     1) Shkolnik, Paul A 15           2) Dagan, Yonathan D 16         
     3) van Lierop, Hans T 16         4) Koebel, John F 16            
                 24.00        47.16 (23.16)
        1:17.22 (30.06)     1:32.77 (15.55)
  7 York Y  'C'                              NT    1:33.01   24  
     1) Croghan, Nick A 15            2) Toth, Campbell W 16          
     3) Giesselbach, Danny 16         4) Wright, Tyler J 15           
                 22.96        45.02 (22.06)
        1:09.33 (24.31)     1:33.01 (23.68)
  8 PAY  'A'                            1:31.60    1:33.43   22  
                 23.76        46.19 (22.43)
        1:09.72 (23.53)     1:33.43 (23.71)
  9 North Baltimore  'D'                1:35.93    1:35.49   18  
     1) Milman, Sean 16               2) Assoufid, Alexander N 17     
     3) McQuaid, Teddy E 16           4) Mytsak, Yaroslav 15          
                 23.93        47.89 (23.96)
        1:11.36 (23.47)     1:35.49 (24.13)
 10 North Baltimore  'C'                1:35.68    1:35.74   14  
     1) Snyder, Kade B 15             2) Rees, Jonah A 15             
     3) Branon, Patrick R 16          4) Shkolnik, Peter M 15         
                 25.14        49.14 (24.00)
        1:12.21 (23.07)     1:35.74 (23.53)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 62                      
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     1934   2. York YMCA Swimming               1052
  3. Naval Academy Aquatic Club      777.5   4. Phoenixville YMCA Swim Team     702.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    128