York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 68  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 McCallister, Prince K  10 North Baltimore   1:25.11    1:22.89   20  
                 39.12      1:22.89 (43.77)
  2 Luzar, Oliver J        10 North Baltimore   1:45.33    1:34.10   17  
                 46.33      1:34.10 (47.77)
  3 Patel, Sahil D         10 PAY               1:46.53    1:40.52   16  
                 47.38      1:40.52 (53.14)
  4 Uhlig, Gavin H         10 North Baltimore        NT    1:41.49   15  
                 49.48      1:41.49 (52.01)
  5 Wade, Mason L           9 North Baltimore   1:40.44    1:41.73   14  
                 49.55      1:41.73 (52.18)
  6 Brossman, Zach W       10 LANY              2:03.73    1:42.47   13  
                 45.81      1:42.47 (56.66)
  7 Gapaz, Grey G          10 North Baltimore   1:48.86    1:43.89   12  
                 49.39      1:43.89 (54.50)
  8 Miller, Max            10 PAY               1:54.59    1:44.31   11  
                 50.06      1:44.31 (54.25)
  9 Zinn, Erick A          10 PAY               1:57.88    1:44.80    9  
                 48.98      1:44.80 (55.82)
 10 Sivak, Matthew E        9 North Baltimore        NT    1:48.63    7  
                 50.69      1:48.63 (57.94)
 11 Brownell, Colin J      10 NAAC              1:51.71    1:49.61    6  
                 53.05      1:49.61 (56.56)
 12 Gendell, Beau C        10 NAAC                   NT    1:56.07    5  
                 53.63    1:56.07 (1:02.44)
 13 Smith, Colton C         9 NAAC                   NT    2:01.70  
                 57.91    2:01.70 (1:03.79)
 14 Murray, Ian J           9 North Baltimore   2:23.13    2:03.81  
                 58.05    2:03.81 (1:05.76)
 15 Smith, Lucas J         10 NAAC                   NT    2:04.30  
                 58.62    2:04.30 (1:05.68)
 16 Layton, Gavin A        10 North Baltimore   2:01.81    2:07.68  
               1:02.21    2:07.68 (1:05.47)
 17 Milman, Max A           9 North Baltimore   2:13.27    2:10.44  
               1:04.69    2:10.44 (1:05.75)
 18 Nebre, Kristopher F     9 North Baltimore        NT    2:19.82  
               1:07.62    2:19.82 (1:12.20)
 19 Stepanoff, Zac         10 NAAC                   NT    2:47.59  
               1:20.21    2:47.59 (1:27.38)
 -- Fisher, Shawn P         9 North Baltimore        NT         DQ  
               1:18.64         DQ (1:35.35)
 -- Urlock, Max C           9 NAAC                   NT         DQ  
               1:03.50         DQ (1:11.17)
 -- Vijayan, Jackson O     10 North Baltimore   1:37.49         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 68                  
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     2110   2. York YMCA Swimming               1069
  3. Naval Academy Aquatic Club      859.5   4. Phoenixville YMCA Swim Team     811.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    141