York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 94  Boys 13-14 100 Yard IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Todd, Brayden M        13 York Y              57.20      56.92   20  
                 25.80        56.92 (31.12)
  2 Mahoney, Owen R        14 NAAC              1:00.49      58.54   17  
                 27.26        58.54 (31.28)
  3 Lakatta, Charlie M     13 North Baltimore   1:00.00      58.70   16  
                 27.40        58.70 (31.30)
  4 Torres, Roman G        13 York Y            1:01.98    1:00.21   15  
                 27.79      1:00.21 (32.42)
  5 Filipovits, Sean A     14 York Y            1:04.16    1:01.13   14  
                 26.53      1:01.13 (34.60)
  6 Shedwick, Ben A        14 North Baltimore   1:02.59    1:01.59   13  
                 28.25      1:01.59 (33.34)
  7 Wang, Ben A            13 North Baltimore   1:04.54    1:02.02   12  
                 29.10      1:02.02 (32.92)
  8 Wan, Asher S           13 PAY               1:06.70    1:02.09   11  
                 29.19      1:02.09 (32.90)
  9 Telewoda, Joseph A     13 North Baltimore   1:03.73    1:02.22    9  
                 28.73      1:02.22 (33.49)
 10 Truong, Matthew        13 PAY               1:04.50    1:02.87    7  
                 30.23      1:02.87 (32.64)
 11 Massie, Owen J         13 North Baltimore   1:08.08    1:03.14    6  
                 28.55      1:03.14 (34.59)
 12 Koff, Myles R          13 North Baltimore   1:06.09    1:03.40    5  
                 29.24      1:03.40 (34.16)
 13 Hockenberry, Mason J   14 York Y                 NT    1:03.52  
                 29.28      1:03.52 (34.24)
 14 Eddy, Arthur D         13 NAAC              1:05.76    1:03.57  
                 28.70      1:03.57 (34.87)
 15 Paterson, Henry D      13 LANY              1:03.03    1:03.60  
                 29.20      1:03.60 (34.40)
 16 Jones, Jack F          14 NAAC              1:19.56    1:03.87  
                 28.72      1:03.87 (35.15)
 17 Brucker, Ben R         14 PAY               1:05.94    1:04.21  
                 30.63      1:04.21 (33.58)
 18 Rees, William H        13 North Baltimore   1:05.73    1:04.84  
                 30.28      1:04.84 (34.56)
 19 Sadowski, Blaise C     14 PAY               1:05.16    1:05.10  
                 30.18      1:05.10 (34.92)
 20 Seavers-Reale, Hudson  14 North Baltimore   1:07.59    1:05.23  
                 29.24      1:05.23 (35.99)
 21 Soltis, Eddie I        14 NAAC              1:13.87    1:05.30  
                 30.86      1:05.30 (34.44)
 22 Hamilton, Jack J       13 NAAC              1:10.13    1:05.48  
                 30.55      1:05.48 (34.93)
 23 Kim, Kaden S           13 North Baltimore   1:12.29    1:06.00  
                 30.14      1:06.00 (35.86)
 24 Padilla, Kyle          13 PAY               1:08.78    1:06.38  
                 30.50      1:06.38 (35.88)
 25 Deeney, Nathan J       13 PAY               1:09.95    1:06.97  
                 30.38      1:06.97 (36.59)
 26 Bodor, Sam B           14 NAAC              1:18.32    1:07.27  
                 31.73      1:07.27 (35.54)
 27 Winn, Cody R           13 NAAC              1:10.69    1:07.56  
                 33.29      1:07.56 (34.27)
 28 Williams, Carter T     13 NAAC              1:16.41    1:08.51  
                 31.06      1:08.51 (37.45)
 29 Spotte, Oscar W        14 North Baltimore   1:11.78    1:08.92  
                 32.69      1:08.92 (36.23)
 30 Foremsky, Michael J    13 York Y            1:14.74    1:10.26  
                 33.37      1:10.26 (36.89)
 31 Christo, Ashton P      13 North Baltimore   1:17.21    1:10.31  
                 32.24      1:10.31 (38.07)
 32 Stalfort, Henry        13 North Baltimore   1:12.80    1:11.23  
                 32.55      1:11.23 (38.68)
 33 Reed, Richard W        13 North Baltimore   1:19.31    1:11.69  
                 33.32      1:11.69 (38.37)
 34 Lind, Matthew F        14 North Baltimore   1:14.55    1:12.63  
                 32.93      1:12.63 (39.70)
 35 Link, Denver G         13 NAAC              1:12.54    1:13.05  
                 33.63      1:13.05 (39.42)
 36 Bilo, Bobby C          13 NAAC              1:19.19    1:15.25  
                 35.95      1:15.25 (39.30)
 37 Tumolo, Dante R        13 LANY              1:26.05    1:17.43  
                 35.35      1:17.43 (42.08)
 38 Robinson, Dennis T     13 LANY              1:24.27    1:20.37  
                 37.12      1:20.37 (43.25)
 39 Layton, Max C          13 North Baltimore   1:29.10    1:22.17  
                 39.23      1:22.17 (42.94)
 40 Sayres, Jack D         13 LANY              1:27.61    1:28.30  
                 41.55      1:28.30 (46.75)
 -- Mellendick, Dylan S    13 North Baltimore   1:11.70         NS  
 -- Das, Rishi             13 PAY                    NT         NS  
 -- Jennings, Julian E     14 North Baltimore   1:01.61         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 94                  
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     3008   2. York YMCA Swimming               1304
  3. Phoenixville YMCA Swim Team    1233.5   4. Naval Academy Aquatic Club     1159.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    171