York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:09 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 100  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Filipovits, Sean A     14 York Y              56.65      56.92   20  
                 27.77        56.92 (29.15)
  2 Lakatta, Charlie M     13 North Baltimore     59.99      59.15   17  
                 28.76        59.15 (30.39)
  3 Walters, Cooper J      13 North Baltimore     59.83      59.30   16  
                 29.10        59.30 (30.20)
  4 Mytsak, Bogdan S       13 North Baltimore   1:01.55    1:00.16   15  
                 29.17      1:00.16 (30.99)
  5 Wan, Asher S           13 PAY               1:00.36    1:00.56   14  
                 29.64      1:00.56 (30.92)
  6 Shedwick, Ben A        14 North Baltimore   1:01.93    1:01.33   13  
                 30.02      1:01.33 (31.31)
  7 Torres, Roman G        13 York Y            1:02.13    1:01.34   12  
                 29.75      1:01.34 (31.59)
  8 McQuaid, Liam H        14 North Baltimore   1:00.61    1:01.53   11  
                 29.87      1:01.53 (31.66)
  9 Ferenz, Tyler J        14 PAY               1:04.40    1:01.63    9  
                 30.35      1:01.63 (31.28)
 10 Wang, Ben A            13 North Baltimore   1:07.40    1:02.02    7  
                 30.72      1:02.02 (31.30)
 11 Brazhnikov, Nicholas   14 North Baltimore   1:01.94    1:02.19    6  
                 30.13      1:02.19 (32.06)
 12 Hockenberry, Mason J   14 York Y            1:02.78    1:02.68    5  
                 30.70      1:02.68 (31.98)
 13 Lauterbach, Sidney L   13 North Baltimore   1:01.59    1:03.00  
                 30.32      1:03.00 (32.68)
 14 Bodor, Sam B           14 NAAC              1:04.42    1:03.10  
                 31.18      1:03.10 (31.92)
 15 Truong, Matthew        13 PAY               1:03.70    1:03.21  
                 31.18      1:03.21 (32.03)
 16 Massie, Owen J         13 North Baltimore   1:06.91    1:03.58  
                 31.30      1:03.58 (32.28)
 17 Rees, William H        13 North Baltimore   1:04.21    1:03.98  
                 31.83      1:03.98 (32.15)
 18 Kim, Kaden S           13 North Baltimore   1:09.48    1:04.22  
                 31.82      1:04.22 (32.40)
 19 Padilla, Kyle          13 PAY               1:05.16    1:04.49  
                 32.02      1:04.49 (32.47)
 20 Koff, Myles R          13 North Baltimore   1:06.60    1:04.53  
                 31.45      1:04.53 (33.08)
 21 Telewoda, Joseph A     13 North Baltimore   1:06.55    1:04.62  
                 31.83      1:04.62 (32.79)
 22 Paterson, Henry D      13 LANY              1:07.43    1:04.70  
                 31.34      1:04.70 (33.36)
 23 Rosenbach, Liam J      13 York Y                 NT    1:05.11  
                 31.61      1:05.11 (33.50)
 24 Soltis, Eddie I        14 NAAC              1:06.28    1:05.22  
                 32.24      1:05.22 (32.98)
 25 Mundy, Joshua A        14 NAAC              1:04.71    1:05.24  
                 31.49      1:05.24 (33.75)
 26 Hamilton, Jack J       13 NAAC              1:06.10    1:05.47  
                 32.06      1:05.47 (33.41)
 27 Seavers-Reale, Hudson  14 North Baltimore   1:08.45    1:06.57  
                 31.95      1:06.57 (34.62)
 28 Link, Denver G         13 NAAC              1:07.55    1:07.07  
                 33.28      1:07.07 (33.79)
 29 Deeney, Nathan J       13 PAY               1:08.33    1:08.18  
                 33.15      1:08.18 (35.03)
 29 Ellsworth, Hunter E    13 North Baltimore   1:09.75    1:08.18  
                 33.23      1:08.18 (34.95)
 31 Shives, Connor B       13 York Y                 NT    1:08.38  
                 34.13      1:08.38 (34.25)
 32 Olson, Trevor F        14 LANY              1:17.71    1:09.53  
                 33.88      1:09.53 (35.65)
 33 Spotte, Oscar W        14 North Baltimore   1:15.94    1:09.93  
                 34.55      1:09.93 (35.38)
 34 Christo, Ashton P      13 North Baltimore   1:12.04    1:10.58  
                 34.09      1:10.58 (36.49)
 35 Lind, Matthew F        14 North Baltimore   1:12.16    1:11.10  
                 34.52      1:11.10 (36.58)
 36 Foremsky, Michael J    13 York Y            1:10.84    1:12.88  
                 35.50      1:12.88 (37.38)
 37 Stalfort, Henry        13 North Baltimore   1:11.42    1:13.96  
               1:13.97          1:13.96 ( )
 38 Reed, Richard W        13 North Baltimore   1:17.27    1:14.16  
                 35.67      1:14.16 (38.49)
 39 Jones, Spencer G       14 NAAC              1:10.72    1:15.25  
                 37.33      1:15.25 (37.92)
 40 Robinson, Dennis T     13 LANY              1:22.93    1:19.12  
                 37.73      1:19.12 (41.39)
 41 Layton, Max C          13 North Baltimore   1:27.86    1:22.61  
                 40.59      1:22.61 (42.02)
 42 Bilo, Bobby C          13 NAAC              1:23.23    1:22.68  
                 41.43      1:22.68 (41.25)
 43 Kunisaki, Henry B      13 North Baltimore   1:40.28    1:29.83  
               1:29.81       1:29.83 (0.02)
 -- Baum, Ethan P          13 NAAC              1:10.65         NS  
 -- Mellendick, Dylan S    13 North Baltimore   1:10.84         NS  
 -- Jennings, Julian E     14 North Baltimore     59.88         NS  
 -- Das, Rishi             13 PAY                    NT         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 100                 
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     3258   2. York YMCA Swimming               1406
  3. Phoenixville YMCA Swim Team    1298.5   4. Naval Academy Aquatic Club     1177.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    171