York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:10 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 106  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Todd, Brayden M        13 York Y            1:59.33    1:59.55   20  
                 27.41        58.60 (31.19)
        1:29.29 (30.69)     1:59.55 (30.26)
  2 Fatta, Kaden L         14 York Y            2:06.53    2:06.68   17  
                 28.24        59.70 (31.46)
        1:32.44 (32.74)     2:06.68 (34.24)
  3 Mahoney, Owen R        14 NAAC              2:10.60    2:09.70   16  
                 28.81      1:01.95 (33.14)
        1:35.50 (33.55)     2:09.70 (34.20)
  4 Torres, Roman G        13 York Y                 NT    2:15.33   15  
                 29.10      1:04.50 (35.40)
        1:39.08 (34.58)     2:15.33 (36.25)
  5 Ferenz, Tyler J        14 PAY               2:15.28    2:16.05   14  
                 30.73      1:05.70 (34.97)
        1:41.75 (36.05)     2:16.05 (34.30)
  6 Sadowski, Blaise C     14 PAY               2:10.48    2:18.35   13  
                 30.11      1:05.57 (35.46)
        1:41.26 (35.69)     2:18.35 (37.09)
  7 Soltis, Eddie I        14 NAAC              2:27.58    2:23.74   12  
                 32.89      1:08.98 (36.09)
        1:46.11 (37.13)     2:23.74 (37.63)
  8 Hanes, Kohl A          13 NAAC              2:26.60    2:25.50   11  
                 31.25      1:08.15 (36.90)
        1:46.29 (38.14)     2:25.50 (39.21)
  9 Jones, Jack F          14 NAAC              2:28.20    2:27.39    9  
                 32.31      1:10.31 (38.00)
        1:49.72 (39.41)     2:27.39 (37.67)
 10 Bodor, Sam B           14 NAAC                   NT    2:27.71    7  
                 31.89      1:09.09 (37.20)
        1:48.20 (39.11)     2:27.71 (39.51)
 11 Hamilton, Jack J       13 NAAC              2:31.05    2:30.21    6  
                 31.95      1:09.53 (37.58)
        1:49.99 (40.46)     2:30.21 (40.22)
 12 Eddy, Arthur D         13 NAAC              2:50.29    2:34.48    5  
                 30.48      1:08.71 (38.23)
        1:51.75 (43.04)     2:34.48 (42.73)
 13 Mundy, Joshua A        14 NAAC              2:51.76    2:37.73  
                 31.29      1:09.05 (37.76)
        1:52.78 (43.73)     2:37.73 (44.95)
 14 Winn, Cody R           13 NAAC                   NT    2:40.50  
                 35.08      1:13.48 (38.40)
        1:56.01 (42.53)     2:40.50 (44.49)
 15 Hjelmen, Layton M      14 York Y                 NT    2:45.08  
                 31.89      1:11.42 (39.53)
        1:58.12 (46.70)     2:45.08 (46.96)
 16 Deeney, Nathan J       13 PAY               2:40.99    2:45.66  
                 34.23      1:16.58 (42.35)
        2:02.16 (45.58)     2:45.66 (43.50)
 17 Link, Denver G         13 NAAC                   NT    2:56.85  
                 39.87      1:24.02 (44.15)
        2:09.29 (45.27)     2:56.85 (47.56)
 18 Jones, Spencer G       14 NAAC                   NT    3:08.52  
                 40.48      1:28.00 (47.52)
        2:18.25 (50.25)     3:08.52 (50.27)
 -- Baum, Ethan P          13 NAAC                   NT         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 106                 
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     3411   2. York YMCA Swimming               1500
  3. Phoenixville YMCA Swim Team    1377.5   4. Naval Academy Aquatic Club     1277.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    180