York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:10 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 107  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y  'A'                         1:52.99    1:51.39   40  
     1) Eckert, Jayla M 14            2) Yacoviello, Molly E 14       
     3) Hinson, Kaliyah J 13          4) Folcomer, Tiffany P 14       
                 28.78        59.74 (30.96)
        1:26.46 (26.72)     1:51.39 (24.93)
  2 North Baltimore  'A'                1:50.54    1:53.68   34  
     1) Chandler, Campbell F 14       2) Sanders, Katherine G 14      
     3) van Lierop, Cecilia 14        4) Lee, Lila C 14               
                 29.52      1:00.86 (31.34)
        1:28.49 (27.63)     1:53.68 (25.19)
  3 North Baltimore  'B'                1:53.09    1:56.14   32  
     1) Villagomez, Eva 14            2) McCallister, Faith A 14      
     3) Scharper, Grace M 14          4) Vercollone, Ava N 13         
                 29.50      1:02.17 (32.67)
        1:30.00 (27.83)     1:56.14 (26.14)
  4 York Y  'B'                         1:58.99    1:56.24   30  
     1) Walsh, Aivleen E 14           2) Moore, Lily A 14             
     3) Miller, Brianna E 13          4) Phifer, Izzy R 14            
                 30.07      1:02.49 (32.42)
        1:32.69 (30.20)     1:56.24 (23.55)
  5 NAAC  'A'                           2:03.00    1:57.73   28  
     1) Jaeger, Maggie C 13           2) Finch, Madelyn R 13          
     3) Jallow, Kay I 14              4) Getz, MacKenzie E 14         
                 30.15      1:02.62 (32.47)
        1:31.15 (28.53)     1:57.73 (26.58)
  6 PAY  'A'                            1:58.38    1:59.59   26  
     1) Obenski, Lucille J 13         2) Deeney, Madelyn K 14         
     3) Hummel, Jane F 14             4) Cooper, Olivia J 14          
                 31.27      1:04.79 (33.52)
        1:32.83 (28.04)     1:59.59 (26.76)
  7 North Baltimore  'C'                1:59.25    1:59.62   24  
     1) Bendis, Carley J 13           2) Arrington, Naomi G 13        
     3) Yerrick, Lady Berlin G 13     4) Thompson, Allison C 13       
                 30.15      1:02.72 (32.57)
        1:33.23 (30.51)     1:59.62 (26.39)
  8 York Y  'C'                         2:08.10    2:02.80   22  
     1) Williams, Lydia E 14          2) Albrecht, Chloe A 14         
     3) Wilkinson, Isabella J 14      4) Bohannon, Claire A 14        
                 32.08      1:07.04 (34.96)
        1:36.41 (29.37)     2:02.80 (26.39)
  9 North Baltimore  'D'                2:04.49    2:04.11   18  
     1) Jackson, Zoe A 13             2) Braga, Jahniya P 14          
     3) Freedman, Jackie S 13         4) Luzar, Agnes M 14            
                 30.88      1:05.31 (34.43)
        1:36.34 (31.03)     2:04.11 (27.77)
 10 NAAC  'B'                           2:09.15    2:05.18   14  
     1) Rider, Maisie R 13            2) Berned, Brooke A 14          
     3) Stevens, Elizabeth E 13       4) Gong, Amber Y 14             
                 31.49      1:06.85 (35.36)
        1:38.58 (31.73)     2:05.18 (26.60)
 11 PAY  'B'                            2:07.65    2:07.93   12  
     1) Parsia, Alex M 14             2) Speakman, Macey C 14         
     3) Figueroa, Karina Y 13         4) Heckler, Hayley K 13         
                 33.52      1:06.91 (33.39)
        1:40.24 (33.33)     2:07.93 (27.69)
 12 York Y  'D'                              NT    2:12.29   10  
     1) King, Delaney N 13            2) Giesselbach, Sarah 14        
     3) Kalmanowicz, Lauren G 13      4) Koratich, Kylee S 14         
                 34.44      1:11.15 (36.71)
        1:42.91 (31.76)     2:12.29 (29.38)
 13 North Baltimore  'E'                2:12.84    2:13.18  
     1) Walker, Madeleine M 13        2) Blumenfeld, Lauren E 13      
     3) Vijayan, Sophie K 13          4) Prior, Sophia J 14           
                 36.00      1:11.52 (35.52)
        1:43.98 (32.46)     2:13.18 (29.20)
 14 PAY  'C'                            2:16.30    2:26.53  
     1) Kashyap, Adithi H 14          2) Dittmar, Laney S 13          
     3) Truong, Lauren 13             4) Smeltzer, Sammi E 13         
                 35.82      1:14.29 (38.47)
        1:50.63 (36.34)     2:26.53 (35.90)
 
                    Women - Team Rankings - Through Event 107                     
 
  1. North Baltimore Aquatic Club   4083.5   2. York YMCA Swimming             2317.5
  3. Naval Academy Aquatic Club       1092   4. Phoenixville YMCA Swim Team       805
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin     45