York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:10 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 108  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y  'A'                         1:43.13    1:42.86   40  
     1) Filipovits, Sean A 14         2) Fatta, Kaden L 14            
     3) Todd, Brayden M 13            4) Torres, Roman G 13           
                 26.94        54.16 (27.22)
        1:18.50 (24.34)     1:42.86 (24.36)
  2 North Baltimore  'A'                1:51.35    1:47.52   34  
     1) Lakatta, Charlie M 13         2) Chasm, Cooper H 13           
     3) Lauterbach, Sidney L 13       4) Wang, Ben A 13               
                 27.65        57.22 (29.57)
        1:22.73 (25.51)     1:47.52 (24.79)
  3 PAY  'A'                            1:55.02    1:50.81   32  
     1) Wan, Asher S 13               2) Truong, Matthew 13           
     3) Sadowski, Blaise C 14         4) Ferenz, Tyler J 14           
                 27.71        59.29 (31.58)
        1:26.52 (27.23)     1:50.81 (24.29)
  4 North Baltimore  'B'                1:53.16    1:52.13   30  
     1) McQuaid, Liam H 14            2) Hu, Jeffrey 13               
     3) Walters, Cooper J 13          4) Massie, Owen J 13            
                 29.40      1:00.71 (31.31)
        1:27.54 (26.83)     1:52.13 (24.59)
  5 North Baltimore  'C'                1:53.67    1:52.58   28  
     1) Mytsak, Bogdan S 13           2) Rees, William H 13           
     3) Brazhnikov, Nicholas R 14     4) Shedwick, Ben A 14           
                 28.87      1:00.95 (32.08)
        1:27.44 (26.49)     1:52.58 (25.14)
  6 NAAC  'A'                           1:57.88    1:53.95   26  
     1) Eddy, Arthur D 13             2) Soltis, Eddie I 14           
     3) Mahoney, Owen R 14            4) Jones, Jack F 14             
                 29.08      1:02.62 (33.54)
        1:28.70 (26.08)     1:53.95 (25.25)
  7 North Baltimore  'D'                1:59.64    1:57.51   24  
     1) Kim, Kaden S 13               2) Koff, Myles R 13             
     3) Telewoda, Joseph A 13         4) Spotte, Oscar W 14           
                 29.90      1:03.54 (33.64)
        1:30.38 (26.84)     1:57.51 (27.13)
  8 NAAC  'B'                           2:02.51    1:57.62   22  
     1) Bodor, Sam B 14               2) Mundy, Joshua A 14           
     3) Hamilton, Jack J 13           4) Williams, Carter T 13        
                 29.25      1:02.93 (33.68)
        1:31.55 (28.62)     1:57.62 (26.07)
  9 York Y  'B'                              NT    2:00.79   18  
     1) Hockenberry, Mason J 14       2) Shives, Connor B 13          
     3) Hjelmen, Layton M 14          4) Foremsky, Michael J 13       
                 29.17      1:06.05 (36.88)
        1:33.61 (27.56)     2:00.79 (27.18)
 10 North Baltimore  'E'                2:08.39    2:10.06   14  
     1) Ellsworth, Hunter E 13        2) Reed, Richard W 13           
     3) Stalfort, Henry 13            4) Christo, Ashton P 13         
                 33.18      1:09.78 (36.60)
        1:42.24 (32.46)     2:10.06 (27.82)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 108                      
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     3541   2. York YMCA Swimming               1558
  3. Phoenixville YMCA Swim Team    1409.5   4. Naval Academy Aquatic Club     1325.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    180