York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:10 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 123  Girls 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y  'A'                         1:41.70    1:46.83   40  
     1) Leydig, Camryn G 17           2) Harnish, Meaghan K 17        
     3) Oyerly, Cali M 16             4) Way, Emily J 15              
                 27.20        57.48 (30.28)
        1:22.99 (25.51)     1:46.83 (23.84)
  2 North Baltimore  'A'                1:44.15    1:47.46   34  
     1) Koff, Mabel A 16              2) Schere, Fiona D 17           
     3) Smith, Amber M 17             4) Belbot, Maggie F 16          
                 27.37        57.77 (30.40)
        1:22.99 (25.22)     1:47.46 (24.47)
  3 York Y  'B'                              NT    1:50.18   32  
     1) Potteiger, McKenna R 15       2) Butera, Bella G 18           
     3) Havice, Julia J 15            4) Foltz, Caroline A 17         
                 28.72        59.83 (31.11)
        1:26.31 (26.48)     1:50.18 (23.87)
  4 North Baltimore  'B'                1:45.73    1:50.39   30  
     1) Black, Grace B 16             2) Hazlehurst, Ana 15           
     3) Betkey, Logan M 16            4) Nwakalor, Melissa O 16       
                 27.02        58.50 (31.48)
        1:25.41 (26.91)     1:50.39 (24.98)
  5 North Baltimore  'C'                1:50.18    1:51.47   28  
     1) Hirsch, Holly A 15            2) Ramoy, Bernadette A 16       
     3) Kulynych-Irvin, Storrie J 17  4) Dopson, Mia B 17             
                 29.08      1:00.43 (31.35)
        1:27.09 (26.66)     1:51.47 (24.38)
  6 PAY  'A'                            1:52.00    1:51.75   26  
     1) Zelinske, Lauren N 17         2) Mostek, Anya H 17            
     3) Padilla, Kenzie 15            4) Sadowski, Maris N 16         
                 28.74        59.82 (31.08)
        1:25.65 (25.83)     1:51.75 (26.10)
  7 York Y  'C'                              NT    1:52.81   24  
     1) Paxton, Madelyn L 16          2) Gemma, Ava R 17              
     3) Ulmer, Sydney A 17            4) Schneider, Zoe O 16          
                 29.44      1:00.42 (30.98)
        1:27.78 (27.36)     1:52.81 (25.03)
  8 NAAC  'A'                           1:50.82    1:53.39   22  
     1) Zaidi, Alexia Y 16            2) Deitch, Ella R 16            
     3) Martin, Amber L 17            4) Deitch, Caitlin G 17         
                 28.98      1:01.29 (32.31)
        1:29.07 (27.78)     1:53.39 (24.32)
  9 North Baltimore  'D'                1:50.90    1:56.13   18  
     1) Alaish, Gabriella G 17        2) Thomas, Margot L 15          
     3) Ludwig, Mairin E 17           4) Hurley, Caitlin M 16         
                 30.16      1:02.70 (32.54)
        1:31.40 (28.70)     1:56.13 (24.73)
 10 NAAC  'B'                           1:55.85    1:58.06   14  
     1) Spraul, Kate M 15             2) Frick, Olivia N 17           
     3) Gallaudet, Aspen H 15         4) Baxter, Lily C 16            
                 30.23      1:09.52 (39.29)
        1:31.23 (21.71)     1:58.06 (26.83)
 11 North Baltimore  'E'                1:53.73    2:01.81   12  
     1) Cerny, Hannah A 15            2) Benda, Meghan E 16           
     3) McKenna, Eliza R 15           4) Lin, Constance Y 15          
                 31.71      1:05.77 (34.06)
        1:35.19 (29.42)     2:01.81 (26.62)
 12 York Y  'D'                              NT    2:01.82   10  
     1) Kalmanowicz, Kate E 16        2) Burton, Apple M 17           
     3) Klinedinst, Molly K 18        4) Rauhauser, Ashley R 16       
                 30.06      1:06.76 (36.70)
        1:34.89 (28.13)     2:01.82 (26.93)
 13 PAY  'B'                            2:10.17    2:07.96  
     1) Compher, Addy E 15            2) Dittmar, Ella I 16           
     3) Lasure, Emma 15               4) Nunciato, Chayse E 16        
                 33.42      1:08.56 (35.14)
        1:40.17 (31.61)     2:07.96 (27.79)
 
                    Women - Team Rankings - Through Event 123                     
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     4587   2. York YMCA Swimming               2748
  3. Naval Academy Aquatic Club       1305   4. Phoenixville YMCA Swim Team       963
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin     45