York YMCA Aquatic Club                                10/17/2021 - 7:10 PM
         2021 Bill Schmidt Invitational - 10/9/2021 to 10/17/2021          
                       2020 Tournament of Champions                        
                                MA 2169 CI                                 
 
 Event 124  Boys 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y  'A'                         1:30.83    1:34.27   40  
     1) Welker, Nathan W 16           2) Smith, Logan W 17            
     3) Gordon, Daniel K 18           4) Wade, Jacob R 16             
                 23.80        50.67 (26.87)
        1:12.95 (22.28)     1:34.27 (21.32)
  2 North Baltimore  'A'                1:34.78    1:36.04   34  
     1) Lakatta, Alex A 17            2) Schrepfer, Brody W 16        
     3) Branon, Ryan M 17             4) Kamdin, Sam F 17             
                 25.30        52.33 (27.03)
        1:14.63 (22.30)     1:36.04 (21.41)
  3 NAAC  'A'                           1:42.27    1:37.48   32  
     1) Rich, Andrew L 17             2) Cunningham, Jaydon J 18      
     3) Decker, Nate S 16             4) Rene, Damian C 16            
                 25.13        50.91 (25.78)
        1:15.30 (24.39)     1:37.48 (22.18)
  4 York Y  'B'                              NT    1:40.32   30  
     1) Toth, Campbell W 16           2) Parker, Will P 16            
     3) Wright, Tyler J 15            4) Hidalgo, Carlos M 16         
                 25.71        53.56 (27.85)
        1:18.78 (25.22)     1:40.32 (21.54)
  5 North Baltimore  'B'                1:42.70    1:41.44   28  
     1) Snyder, Kade B 15             2) Dagan, Yonathan D 16         
     3) McQuaid, Teddy E 16           4) Lloyd, Bryce N 17            
                 25.25        54.59 (29.34)
        1:19.71 (25.12)     1:41.44 (21.73)
  6 York Y  'C'                              NT    1:43.43   26  
     1) Ferroni, Ethan J 16           2) Henry, Christian J 15        
     3) Croghan, Nick A 15            4) Bingaman, Jasen L 18         
                 26.08        54.98 (28.90)
        1:20.64 (25.66)     1:43.43 (22.79)
  7 PAY  'A'                            1:46.85    1:44.58   24  
     1) Baganski, Patrick J 15        2) Woerner, Davis C 16          
     3) Florio, Paul J 17             4) Richards, Logan M 16         
                 27.08        55.45 (28.37)
        1:21.72 (26.27)     1:44.58 (22.86)
  8 NAAC  'B'                           1:49.14    1:45.55   22  
     1) Cattaneo, Matthew A 15        2) Harada, Jack H 16            
     3) Tilghman, Matthew T 16        4) Bice, Palmer J 15            
                 27.16        55.80 (28.64)
        1:22.37 (26.57)     1:45.55 (23.18)
  9 North Baltimore  'D'                1:45.88    1:48.27   18  
     1) Assoufid, Alexander N 17      2) Branon, Patrick R 16         
     3) Shkolnik, Peter M 15          4) Rees, Jonah A 15             
                 29.02        58.96 (29.94)
        1:24.67 (25.71)     1:48.27 (23.60)
 10 North Baltimore  'C'                1:43.84    1:48.72   14  
     1) van Lierop, Hans T 16         2) Matteini, Thomas J 17        
     3) Shkolnik, Paul A 15           4) Koebel, John F 16            
                 27.20        59.38 (32.18)
        1:25.67 (26.29)     1:48.72 (23.05)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 124                      
 
  1. North Baltimore Aquatic Club     3999   2. York YMCA Swimming               1978
  3. Naval Academy Aquatic Club     1650.5   4. Phoenixville YMCA Swim Team    1489.5
  5. Lancaster Family YMCA Lightnin    180